Anwen – ekologiczne produkty do pielęgnacji włosów

2021-12-21

Marka Anwen powstała w 2010 roku. Jej założycielką jest Ania Kołomycew. To jedna z pierwszych firm w Polsce, która linie produktów do pielęgnacji i czyszczenia włosów oparła na innowacyjnych, ekologicznych i biodegradowalnych rozwiązaniach. W składzie wszystkich produktów znajdziemy jedynie aktywne proteiny, emolienty oraz humektanty, ekstrakty roślinne i witaminy. Bez chemicznych dodatków i konserwantów.


Oferta Anwen

W ofercie Anwen znajdziemy jedynie ekologiczne produkty, związane z pielęgnacją włosów. Przy tworzeniu unikalnych formuł wzięto pod uwagę, często pomijany w innych produktach czynnik, jakim jest porowatość włosów. Kolejną nowością przy projektowaniu składu produktów jest zachowanie równowagi między proteinami, emolientami i humektantami. To sprawia, że kosmetyki tej marki są lepiej dopasowane do potrzeb klientów. Skuteczniej odżywiają, nawilżają i odbudowują włosy. Wszystkie produkty sygnowane przez Anwen poddawane są badaniom laboratoryjnym i cechują się wysokim stężeniem aktywnych składników.

Lista produktów Anwen

Produkty marki są przeznaczone dla osób, które chcą świadomie zadbać o swojej włosy, a jednocześnie ważne jest dla nich środowisko naturalne. Produkty składają się wyłącznie z naturalnych składników, zaś do produkcji opakowań, wykorzystuje się jedynie materiały pochodzące z recyklingu. Podstawą linii produktów są szampony oraz odżywki do włosów. Jednak w bogatej ofercie marki znajdziemy też maseczki do włosów, specjalistyczne szampony pianki czy produkty peelingujące. Dla szczególnie wymagających klientek i klientów zaprojektowano szampony nasycone ekstraktami roślinnymi. Bardzo dokładnie usuwają wszelkie zanieczyszczenia – brud, przetłuszczenia i kurz. Oprócz tego nadają włosom lekkości, co pozwala na łatwe ich rozczesywanie i stylizacje fryzury. Z kolei maski składają się z keratyny, glinki i składników ziołowych i skutecznie odbudowują włosy aż do nasady.

Zalety produktów marki

Wszystkie zalety produktów sygnowanych przez Anwen wynikają z korzystania z nowoczesnych rozwiązań kosmetologicznych, a także z ekologicznego podejścia do składu i niestosowania sztucznych barwników czy parabenów i konserwantów. Tradycyjne produkty zawierają chemikalia i inne syntetyczne składniki, które mogą podrażniać skórę głowy. Z kolei organiczne produkty polskiej firmy zawierają naturalne składniki, takie jak proteiny, witaminy, olejki eteryczne i ekstrakty roślinne. Tym samym możesz mieć pewność, że te produkty do włosów będą przyjazne dla twojej skóry.

Substancje chemiczne zawarte w tradycyjnych produktach do włosów nie tylko podrażniają skórę głowy, ale z czasem mogą uszkodzić włosy. Na przykład często pozbawiają kosmyków nawilżenia, przez co te są podatne na łamanie. Te produkty działają odwrotnie. Dostarczają włosom składników odżywczych, których potrzebują, aby rosły piękne, zdrowe i mocne bez użycia produktów petrochemicznych, takich jak silikon. Twoja skóra wchłania około 60 procent tego, co na nią nakładasz. Tak więc, gdy nakładasz chemikalia na włosy i skórę głowy, niektóre z tych syntetyków mogą dostać się do organizmu. Produkty polskiej firmy nie niosą ze sobą takiego zagrożenia. Stosując je – eliminujesz niepotrzebne zużycie chemikaliów, które mogą zaszkodzić twojemu zdrowiu.

Niezależnie od tego, ile chemikaliów zostanie wchłoniętych przez włosy i skórę głowy, są one spłukiwane do kanalizacji, gdzie zanieczyszczają wodę i glebę. Używanie tych organicznych produktów do włosów zapobiega termu procesowi. Ponadto firma wszystkie składniki produktów pozyskuje od ekologicznych rolników. Tak więc kupując te produkty, wspierasz również zrównoważone rolnictwo.

Oprócz tych wszystkich, oczywistych zalet, produkty marki są niezwykle skuteczne, co udowodnione zostało w trakcie badań laboratoryjnych, a także potwierdzone przez liczne konsumentki i konsumentów.